Moje smaki – sklep z pieczonymi wyrobami własnymi Zacisza

Spróbuj i podziel się swoją opinią

Moje Smaki, Sklep online, Anna Korcz
Sklep online Zacisza


Drodzy Smakosze i Kochane Obżartuchy !


Najprawdopodobniej każdy z Was ma swoje wspomnienia z dzieciństwa. Niektóre z nich pamiętamy dzięki naszym bliskim, a niektóre, tak jak na przykład smaki, pamiętamy z autopsji. Jedno jest pewne, ani jednych, ani drugich, nikt nam nigdy nie zabierze.

Właśnie tymi drugimi, postanowiłam się podzielić z Wami. Smaki ! Cóż to były za smaki !!! Zapewne niewiele z nich uda mi się odtworzyć, ale będę próbowała. Moi ukochani Dziaduniowie prowadzili, jak na czasy PRL-u dosyć wykwintną kuchnię. Babunia próbowała dogodzić podniebieniu swojemu ukochanemu mężowi. Pamiętam zapach cudownych zup, mięs i ciast. Ciast zwłaszcza na święta !!!

Wiele lat Dziaduniowie i grono ich przyjaciół, spotykali się na czwartkowe brydże. Zapachy jakie wtedy się unosiły, pozostały na zawsze w mojej pamięci. Królem na stole był niewątpliwie pasztet! Dostojny, pachnący i tłusty. Wtedy jedynie jedliśmy pasztet „czysty”.

Postanowiłam jako „Zacisze Anny Korcz”, wzbogacić ingrediencje i teraz będą u mnie pasztety wypełnione: grzybami, suszonymi pomidorami i żurawiną. Będą podobnie, jak kiedyś produkowane z najlepszych mięs. Dzisiaj, jak wszyscy wiedzą bardzo trudno jest zdobyć wędliny, które w smaku przypominałyby te z naszego dzieciństwa. Nasze pyszne pieczyste, pewnie tez daleko odbiega od mięs, które  na odległość pachniały wspaniałą kuchnią, ale sama jem je z przyjemnością. Boczki, karkówki i schaby są miękkie, soczyste i po prostu pyszne !!! 

U moich Dziaduniów na świątecznym stole królowała pascha! Tadeusz Cedro osobiście kręcił w makutrze ser, masło i dodatki. Widok był niezapomniany !!! W Zaciszu naszym królem jest tort serowy!  Serwujemy go na każdym  weselu i poprawinach. Z wielu składników, tłusty, ciężki i słodki, na ustach wielu łasuchów wywołuje anielski uśmiech. Pieczemy też znakomite brownie z wiśniami i całkiem niezłą szarlotkę.
No cóż. Teraz  czekam na Państwa  opinie !!! Trzeba posmakować, żeby krytykować !!! 🙂 🙂 🙂

Serdecznie zapraszam do robienia zakupów w naszym internetowym sklepie. Smacznego !!!
Anna Korcz

pasztet tradycyjny bez dodatków
Domowy pasztet tradycyjny, mięsny, bez dodatków.
Sernik domowy z wysokiej jakości sera mascorpone
Sernik domowy z wysokiej jakości składników, które skrywają sekret tak wspaniałej konsystencji i wybornego smaku
Pasztety wypieki własne Anny Korcz
Tradycyjne pasztety mięsne z dodatkami do wyboru lub bez (z suszonymi pomidorami, grzybami, żurawiną)
brownie wyrób własny Zacisza Anny Korcz
Brownie czyli murzynek, ale o mniej puszystej konsystencji, bardziej zbitej, bardziej wilgotnej, doskonałej.
serniki domowe, wyrób własny
wyroby własne karkówka pieczona
Schab pieczony metodą tradycyjną
delikatny schab tradycyjny
Pieczony boczek domowy